Centrum sportowo-rehabilitacyjne

Centrum sportowo-rehabilitacyjne

Kryta pływalnia o kubaturze 11.133,78 m³ i powierzchni użytkowej 1.121,47 m² powstała w wyniku przebudowy istniejącego, powojskowego obiektu basenu krytego, będącego  w stanie wyeksploatowania.

W nowo powstałym obiekcie pływalni, stanowiącym zaplecze dydaktyczne uczelni, realizowane są następujące funkcje:

 • funkcja sportowa i szkoleniowa, w ramach której realizowana jest nauka pływania, zajęcia, szkoleniowe, treningi i zawody pływackie,
 • funkcja zdrowotna, na którą składają się elementy rehabilitacyjne

 

We wrześniu 2012 roku uczelnia otrzymała pozwolenie na użytkowanie krytej pływalni i od października rozpoczęły się zajęcia na basenie. Studenci mają tu do dyspozycji:

 1. halę pływalni z 6-torowym sportowym basenem pływackim o wymiarach niecki 25x12,5 m  i głębokości 1,35 – 1,8 m,  z pomieszczeniami pomocniczymi dla ratowników i instruktorów oraz pomieszczeniem pierwszej pomocy. Łączna jednorazowa chłonność pływalni wynosi max 60 osób.
 2. zespół pomieszczeń odnowy biologicznej wraz z funkcją rehabilitacyjną:
 • część saunowa – jedna kabina saunowa fińska (sucha)
 • zespół natrysków
 • siedziska z kadziami do zanurzania nóg z zimną i ciepłą wodą
 • miejsce do leżakowania

Zespół odnowy dostępny jest zarówno od strony hali basenów jak i z zewnątrz poprzez hall główny. Stąd też zespół posiada niezależną część szatniowo-sanitarną dla tych, którzy korzystają wyłącznie z zespołu odnowy.

Pokoje rehabilitacji zlokalizowano w strefie dostępnej bezpośrednio z hallu zespołu odnowy: Znajdują się tutaj:

 • dwie kabiny masażu suchego
 • jedno stanowisko z wanną do masaży bąbelkowych
 • jedno stanowisko tzw. czterokomorówki

Fanpage Krytej Pływalni

 

Hala sportowa o kubaturze 18.380 m³ i powierzchni całkowitej 2.823 m².

Hala sportowa działa od 1 marca 2011r. Studenci odbywają zajęcia w nowoczesnym obiekcie sportowym dostosowanym także do potrzeb osób niepełnosprawnych, z pełnowymiarowymi boiskami do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, tenisa, z  trybunami na 170 osób, dwiema salami o charakterze dydaktyczno-rehabilitacyjnym, siłownią oraz zespołem odnowy biologicznej.

Od roku akademickiego 2013/2014 w Hali odbywają się międzyszkolne zawody sportowe, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu.

Fanpage Hali Sportowej