I miejsce Samorządu

I miejsce Samorządu

Pod koniec października, kiedy Fundacja Merkury ogłosiła konkurs na najlepszych samorządowców województwa Dolnośląskiego. Studenci i jednocześnie członkowie Samorządu KPSW - Kornel Musiał, Agnieszka Wieczysty oraz Ewelina Stępińska wysłali zgłoszenie z opisem zrealizowanych do tej pory wydarzeń i inicjatyw. Postanowili wziąć udział w tym prestiżowym konkursie by sprawdzić swoje siły i umiejętności w aspekcie aktywizacji młodzieży. Udało się! Ich pomysły i kreatywność została doceniona i członkowie Samorządu KPSW zakwalifikowali się do II etapu konkursu, który miał miejsce 8.11.2016 r., w Wałbrzychu.

Podczas finału konkursu 10 grup przedstawiało swoje projekty, wśród których zwycięzcami zostali nasi studenci z Samorządu Studenckiego. Ich projekt pod tytułem: "Studencie, Maturzysto #PoznajSwojePrawaIObowiązki" pokonał konkurencje! Nagrodą jest trzydniowy wyjazd szkoleniowy oraz środki pieniężne w wysokości 1500 zł na zrealizowanie zamierzonych działań.

Sami autorzy projektu mówią: "Nasz projekt jest wyjątkowy, ponieważ jego odbiorcami będą nie tylko studenci, ale również maturzyści - potencjalni przyszli kandydaci na studia. Obecnie mało który student zna w pełni swoje prawa i obowiązki.” Dodają także, że już niedługo odbędzie się szkolenie z praw i obowiązków studenta w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze, natomiast nieco później zostanie zrealizowany projekt "Studencie, Maturzysto #PoznajSwojePrawaIObowiązki".

Projekt "Dolnośląska Akademia Samorządności" realizowany jest przez Fundację "Merkury" na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, przy wsparciu Pana Cezarego Przybylskiego - Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Pana Krystiana Ulbina - Pełnomocnika Marszałka ds. Współpracy ze Środowiskami Akademickimi oraz Młodzieżowymi.

Gratulacje dla Studentów KPSW! Wasza aktywność powinna być wzorem dla wszystkich!