Czy wiesz że...? - Walentynki

"Czy wiesz że...?" - Walentynki

Do zakochania jeden krok….. czyli związek.. Chemiczny ;)

Proces zakochania zachodzi generalnie w 3 etapach:
1. Oczy zbierają informacje o wzroście, figurze, kolorze włosów i oczu, odzieży i szczegółach twarzy. Następnie z prędkością 432 km/h sygnały docierają do mózgu. Jednocześnie ucho wyławia barwę głosu i śmiechu a nos rejestruje feromony.
2.Teraz etap sortowania danych: Możecie poczuć się jak Horatio Cane porównując dane podejrzanych w śledztwie;-): dokonujecie porównywania z przechowywanymi wzorcami doznań pozytywnych i negatywnych. Jeżeli wykryty został sygnał negatywny - proces ulega zamrożeniu, jeżeli pozytywny - mózg przechodzi do fazy 3.
3. Podczas wykrycia sygnałów pozytywnych hipotalamus zaczyna produkować fenyloetyloaminę.. W tym czasie uderzenia serca zwiększyły się ok. 50%, automatycznie oddech staje się szybszy, dodatkowo u kobiet oczy zaczynają błyszczeć;-)
Ponieważ fenyloetyloamina występuje w czekoladzie (również w serach oraz w wodzie różanej) może być również odpowiedzialna za uzależnienie się od tego przysmaku. To ta substancja może wywołać przyspieszone bicie serca, brak tchu, ściskanie w dołku, czyli „motylki w brzuchu”, tak poszukiwane i lubiane;-)
Ten stan wielu nazwałoby euforią lecz niestety i tutaj naukowcy rzucają nazwami chemicznymi...


Czy wiesz, że…?

Najdłuższy pocałunek na świecie. Trwał 58 godzin, 35 minut i 58 sekund! Przy czym każdy z partnerów spalił podczas tego rekordowego pocałunku 8436 kalorii. Spokojnie można więc odłożyć na bok wszystkie diety –cud..;-)Czy wiesz, że…?

Kochać to nie znaczy patrzeć
na siebie nawzajem, lecz patrzeć
razem w tym samym kierunku.

Antoine De Saint-Exupery


Czy wiesz, że…?

Wykształceni częściej się zakochują

Próbując odpowiedzieć na pytanie, jak często się zakochujemy, sięgnijmy do sondażu Centrum Badań Opinii Społecznej, który pokazuje, że ponad 60% Polaków wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia i blisko tyle samo przyznaje się do stanu zakochania. Wśród osób, które były zakochane - 74% przyznaje, że ten stan emocjonalny przeżywali tylko raz, 19% mówi o dwóch razach, a tylko 8%, że trzy lub więcej razy. Okazuje się, że odczuwaniu szaleńczych uczuć sprzyja przede wszystkim wyższe wykształcenie oraz dobre warunki materialne.
A zatem Studenci oraz Absolwenci KPSW – nie zwariujcie tak całkiem z tej Miłości;-)Czy wiesz, że..?

…w  2016 roku słowa „kocham Cię" (w różnych językach) pojawiły się w Internecie 860 tysięcy razy… Wokalistka „Kora” od kilkudziesięciu już lat ma ogromny wpływ na te statystyki ;-)

Z dedykacją dla wszystkich Zakochanych:

red. Natalia Niemotko