Dzień Międzykulturowy w KPSW

Dzień Międzykulturowy w KPSW

Czwartek 14.12.2017 obfitował w spotkania mające na celu poznanie innych kultur oraz integrację wielokulturowej grupy studentów w naszej uczelni.
 
W ciągu dnia studenci zagraniczni studiujący w KPSW w ramach programu Erasmus + oraz studenci 1roku filologii angielskiej uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach z przedmiotu Teoria komunikacji interpersonalnej i społecznej  prowadzonych przez dr Oliwię Gryt-Tarasewicz.
 
Głównym tematem zajęć były stereotypy narodowe - postrzeganie osób z innych krajów i wizerunek typowego przedstawiciela danej narodowości. Dzięki studentom z zagranicy mieliśmy świetną okazję dowiedzieć się, jak postrzegają oni Polaków. Okazało się, że nie różni się to wcale od sposobu w jaki postrzegamy samych siebie. Ponadto zdaliśmy sobie sprawę, że nasza wiedza o niektórych krajach i kulturach jest znikoma, podczas gdy o innych wiemy prawie wszystko. Warto więc zagłębić się w informacje i ciekawostki dotyczące różnych kutur. Dopiero z takim bagażem wiedzy możemy swobodnie podróżować i zwiedzać zakątki świata.
 
Wieczorem tego samego dnia zagraniczni studenci spotkali się z mentorami i polskimi przyjaciółmi, aby uczcić nadchodzący Nowy Rok i polskie Święta Bożego Narodzenia. Grupa ponad 30 osób przygotowała wyjątkowy obiad obfitujący w potrawy z Polski, Turcji i Ukrainy.
 
Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia i życzymy kolejnych noworocznych, międzykulturowych, tych zaplanowanych i tych spontanicznych wieczorów w koleżeńskim - studenckim gronie!
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21