Fizjoterapia z egzoszkieletem w Janowicach Wielkich

Fizjoterapia z egzoszkieletem w Janowicach Wielkich

W piątek (20.03.2015) terenie Zespołu Profilaktyki i Rehabilitacji w Janowicach Wielkich studenci oraz wykładowcy KPSW z kierunku fizjoterapii mieli okazję skorzystać z ostatniego z rocznych pokazów egzoszkieletu. Pokazany został przenośny bioniczny szkielet, przeznaczony w rehabilitacji do reedukacji chodu u pacjentów z niedowładem kończyn.  Organizatorem pokazu była firma Technomex, która ściśle współpracuje z Naszą Uczelnią.  

Ten najnowocześniejszy bioniczny sprzęt EGSO GT pomaga w rehabilitacji niemal każdemu pacjentowi. Redukcja chodu stosowana jest u pacjentów o różnym stopniu porażenia (połowicze, całkowite), które jest wynikiem schorzeń neurologicznych lub urazów (np. udar, uszkodzenie rdzenia kręgowego, urazowe uszkodzenie mózgu) pod ścisłym nadzorem wyspecjalizowanych terapeutów. Egzoszkielet nakładany jest na ubranie pacjenta, co trwa około 5. minut. Podczas tygodniowego pokazu, 5. Pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi chodu miało możliwość skorzystać z najnowocześniejszej terapii.

Studenci KPSW z kierunku fizjoterapii biorący udział w praktykach zawodowych oraz pozostali uczestnicy zajęć jednoznacznie stwierdzili, że zaprezentowany sprzęt jest niezwykle pomocny w rehabilitacji i powinien znajdować się w każdej placówce służby zdrowia, która zajmuje się pacjentami.  Koszt tego urządzenia jest na dzień dzisiejszy tak wysoki, że obecnie w Polsce są jedynie 4 egzoszkielety.

Poniżej zdjęcia.

P1070171
P1070175
P1070177
P1070183
P1070187
P1070188
P1070191