Informatyka i matematyka od kuchni

Informatyka i matematyka od kuchni

KPSW w ramach cyklu "Indywidualnych drzwi otwartych",  8 lutego gościła uczniów szkoły średniej ze Zgorzelca, którzy zapoznali się z próbką programową nauczania na kierunku Edukacja Techniczno-Informatyczna.
Około 40 uczniów wzieło udział w wykładach połączonych z zajęciami warsztatowymi. Tematyka zajęć obejmowała projektowanie stron internetowych oraz programowanie i algorytmikę w pigułce. Dzieki zajęciom z dr inż. Damianem Dudkiem nasi Goście poznali tajniki informatyki a dr Beata Laszkiewicz po raz kolejny udowodniła, że matematykę i jej możliwośći wykorzystać można wszędzie - Nawet na kuchennym stole, podczas siekania tytułowego "szczypiorku".
 

Pełna lista dostępnych tematów zajęć dla uczniów pragnących zapoznać się programem dydaktycznym ETI znajduje się tutaj>>>

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich, oraz ich opiekunów, do korzystania z wyjątkowej oferty! Uczestnictwo w zajęciach akademickich jeszcze przed podjęciem Studiów otwiera przed młodymi ludźmi nowe możliwości i perspektywy rozwoju.

Zdjęcia z zajęć można obejrzeć tutaj>>>