Hotel w Grecji na lato?

Hotel w Grecji na lato?

Drodzy studenci!

20 PAŹDZIERNIKA 2017 roku o godzinach 08:00, 10:00 oraz 11:30 odbędą się kolejne spotkania na temat możliwości praktyk w hotelach greckich.

08:00 - sala 12, budynek nr 11 

10:00  - sala 110, budynek nr 3

11:30 - sala 209, budynek nr 3 

Przedstawicielka greckiej firmy Job Trust o imieniu Persefoni Ririka przypomni studentom KPSW propozycje ciekawego i pożytecznego wypełnienia czasu podczas wakacji. 

Okazuje się, że w greckich hotelach jest duże zapotrzebowanie na pracowników sezonowych, wśród których szczególnie cenieni są studenci z Polski. Nasi byli stypendyści, którzy taką praktykę zrealizowali wspomniają, że dzięki dofinansowaniu z programu Erasmus+ (550 Euro plus 100 Euro dla osoby z prawem do stypendium socjalnego), oraz kieszonkowemu zarobionemu w hotelu (około 400 Euro miesięcznie), zgromadził oszczędności nie mniejsze niż np. podczas pracy przy zbiorach warzyw i owoców.

Pracodawcy w hotelach zapewniają darmowe jedzenie (3 posiłki dziennie) i zakwaterowanie. Pobyt na praktyce pozwala również na chwilę codziennego i weekendowego relaksu w tak urlopowej części Europy jaką jest Grecja. 

Studenci mogą odbywać praktykę w następujących działach:
-F&B (Food and Bevearage),
- pomoc kuchenna,
- pomoc sprzątająca,
- obsługa gości w recepcji
- praca przy animacji i w SPA.

Warunkiem otrzymania stypendium Erasmusa jest związek programu praktyki ze studiami.

O wrażeniach studentów i absolwentów, którzy realizowali już praktyki w ramach programu Erasmus+ możecie przeczytać tutaj .

Następny termin zgłoszeń na wyjazdy na praktyki i studia za granicę, nie tylko do Grecji -  na lato 2018 i rok akademicki 2018/2019 to  12 stycznia 2018 - wniosek do pobrania tutaj. Wnioski należy składać u Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus +, budynek 12, pokój 104, e-mail: kamila.biniek@kpswjg.pl. O zasadach rekrutacji można przeczytać tutaj.