O Innowacyjnych Praktykach

O Innowacyjnych Praktykach

1 marca 2016 roku (wtorek) w Auli Rektoratu odbyło się zorganizowane przez Biuro Karier KPSW spotkanie studentów z reprezentantką Projektu Praktyk OTTO Work Students – Panią Pamelą Ziembą. Licznie zgromadzona publiczność z uwagą słuchała prelekcji o Innowacyjnych Praktykach.

Spotkanie zostało rozpoczęte serią pytań zadawanych studentom. Pytania te dotyczyły między innymi motywacji studentów w aspekcie odbywania Praktyk obowiązkowych i nieobowiązkowych. W kolejnej części spotkania Prelegentka opowiadała o korzyściach płynących z przystąpienia do Projektu Praktyk. Innowacyjność Praktyk oferowanych przez OTTO Work Students polega przede wszystkim na ich organizacji i sposobie prowadzenia.

Praktyki te miałyby odbywać się na Uczelni, w zamyśle obejmują łącznie kilkadziesiąt godzin, choć mogą zostać przystosowane do wymogów odbywania Praktyk Zawodowych określonych przez Regulamin KPSW! Oznacza to, że przystępując do proponowanej formy Praktyk można jednocześnie zaliczyć wymagane Praktyki Zawodowe przez Uczelnię.

Jednak udział w Praktykach proponowanych przez OTTO Work Students to przede wszystkim: kształtowanie osobistych kompetencji, zdobywanie niezbędnego w pracy doświadczenia i sprawdzenie samego siebie. Na koniec, aby spotkanie zostało miło zapamiętane Pani Pamela Ziemba przeprowadziła Loterię, w której można było wygrać między innymi kupon upominkowy do księgarni Empik, pendrive i inne gadżety. Praktyki w formie Wirtualnego Przedsiębiorstwa, które Ty Tworzysz, w którym przybierasz różne role, którego budżetem musisz umiejętnie zarządzać a w konsekwencji kreować i realizować postulaty Projektu Praktyk – brzmi ciekawie?

Nie czekaj, zgłoś się do Biura Karier KPSW po bliższe informacje!

Biuro Karier KPSW biurokarier@kpswjg.pl bud. 12, p.3

DSC_0367
DSC_0376
DSC_0380
DSC_0384
DSC_0389
DSC_0397