Maturzyści z elektronika w ETI

Maturzyści z "elektronika" w ETI

Uczniowie IV klasy ZSEiG nr 3 w Jeleniej Górze, czyli maturzyści z "Elektronika", a dokładniej z klasy o profilu informatycznym zawitali w KPSW. Zapoznali się z tym, co czeka na nich na kierunku Edukacja Techniczno-Informatyczna w KPSW.

Przywitani zostali przez władze Uczelni reprezentowane przez prorektora dr inż. Tadeusza Lewandowskiego, oraz Panią dziekan dr n. med. Wiolettę Palczewską. Władze zachęcały młodzież, do wyboru kierunków studiów Edukacja Techniczno-Informatyczna w KPSW, ale nie tylko. Przedstawili Uczelnie  jako miejsce przyjazne studentom, z bogato wyposażoną bazą dydaktyczną, praktykami zawodowymi oraz umożliwiającymi zdobycie tytułu inżyniera.

Jako formę zachęcenia do pogłębiania umiejętności i wiedzy z dziedziny Informatyki, Pani dr Beata Laszkiweicz przygotowała krótki quiz z nagrodami. Najlepiej poradziła sobie z nim Pani Ola. Pomimo, iż kobiety były w znacznej mniejszości, udowodniły że potrafią być najlepsze.

Główną atrakcją wizyty maturzystów, był wykład dr inż. Damiana Dudka pt.: "Analityczne bazy danych". Uczniowie aktywnie w nim uczestniczyli, kierując wiele pytań do wykładowcy.

Po wykładzie przyszli technicy zwiedzili kampus i bibliotekę KPSW.

Wierzymy, iż zachęciliśmy w ten sposób młodzież do podjęcia studiów informatycznych właśnie w KPSW. Z pewnością informacje, które zdobyli podczas tej krótkiej wizyty, pomogą  im przy podjęciu decyzji, jaką drogę wybrać na przyszłość.

Rafał Tomasik

DSC_0127
DSC_0128
DSC_0133
DSC_0136
DSC_0139
DSC_0141
DSC_0143