Wykładowca KPSW z wizytą w Université Paris 13 w Paryżu

Wykładowca KPSW z wizytą w Université Paris 13 w Paryżu

W dniach 21-25 października br. wykładowca Wydziału Przyrodniczo-Technicznego  dr inż. Tadeusz Lewandowski był gościem Université Paris 13   w Paryżu.

Wizyta była efektem programu Erasmus umożliwiającego naszym wykładowcom i studentom na wyjazdy dydaktyczne do zagranicznych uczelni.

W czasie pobytu dr Lewandowski wygłosił wykład na temat bezpieczeństwa informa-tycznego (po fr. Problèmes sélectionnés de sécuritéet de protection informatique). Wykład w języku francuskim ukaże się w najbliższych Zeszytach Naukowych Wydziału Przyrodniczo-Technicznego.

Szczególnym zainteresowaniem francuskich wykładowców i studentów cieszyła się prezentacja naszej uczelni, a w niej plenery zimowe naszego campusu (link do prezentacji).

Dr Lewandowski był przyjęty przez Dziekan Wydziału Informatyki panią prof. Nathalie Nazarenko oraz Dyrektor Laboratorium Informatyki panią prof. Christine Choppy – współgospodarza pobytu naszego wykładowcy.

Efektem wizyty jest propozycja dla  naszych studentów informatyki i inżynierii bezpie-czeństwa do studiów magisterskich na Uniwersytecie. Warunek – biegła znajomość języka francuskiego lub angielskiego.

Poniżej klika zdjęć z wizyty na Uniwersytecie oraz ze zwiedzania Paryża.

Kierunkowskaz do Instytutu
Louvre
Na cmentarzu Pere Lachaise
Troccadero
Przed Instytutem Galilea
Przy Wieży Eiffla
Sacre Coeur
Z prof. Choppy