Nasze studentki na konferencji w Dubaju

Nasze studentki na konferencji w Dubaju

Dzięki uprzejmości władz Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, Higher Colleges of Technology oraz HSBC Holdings dwie studentki z Jeleniej Góry, także w tym roku, mogły wziąć udział w konferencji Insight Dubai 2015.

Konferencja Insight Dubai 2015 odbyła się w dniach od 22 marca do 26 marca. Studentki, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu to: Amanda Poborska (fizjoterapia III rok)  oraz Barbara Mandrak (III rok PWIP), były jedynymi Polkami, biorącymi udział w tym wydarzeniu. W Konferencji wzięło udział około 100 kobiet z 60 krajów m.in.: Włochy, Kenia, Dominikana, Chiny, Kanada, USA, UEA, Palestyna, Norwegia, Australia, Meksyk. Podczas obrad Insight Dubai 2015 dyskutowano na temat: prawa szariatu, sytuacji kobiet w przypadku rozwodu i związanej z tym, sytuacji ich dzieci. Poruszono również temat handlu ludźmi, jak również kwestię instytucji, które pomagają odnaleźć osoby uprowadzone.

Ciekawym tematem była również debata poruszająca rolę kobiet w świecie. Konferencja w Dubaju to nie tylko ciekawe dyskusje, to również skarbnica nowych doświadczeń, ciekawych miejsc oraz niezapomnianych przeżyć. Przejazd po safarii, zwiedzanie najstarszej dzielnicy Dubaju, wjazd na najwyższą wieże świata Burj Khalifa to tylko niektóre atrakcje, przewidzane dla uczestników wydarzenia.

Uczestnictwo w Konferencji sprawiło, że stała się ona dla naszych studentek nie tylko sprawdzeniem umiejętności językowych, ale również nauką tolerancji, szacunku oraz niezapomnianym przeżyciem na całe życie.

 

DSCF4116
DSCF4165
DSCF4169
DSCF4189
DSCF4190
DSCF4240
DSCF4316
DSCF4321
DSCF4325
DSCF4366
DSCF4379