Nauka nie pójdzie w las

Nauka nie pójdzie w las

DLR_School_Lab TU Dresden i Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze organizują od 1 do 7 sierpnia 2016 na polsko-niemieckie letnie laboratorium "Przyroda i nauka". W Jeleniej Górze młodzi ludzie z Niemiec i Polski w wieku od 15 do 18 lat będą mieli okazję poznać codzienną pracę naukowców i inżynierów. Poza eksperymentami oraz wyjazdami terenowymi związanymi z wodą, naturą i meteorologią przewidziane są liczne zajęcia rekreacyjne. Uczestnicy będą zakwaterowani w Domu Studenta Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Opiekunami będą studenci, tłumacze i pracownicy TU Dresden i KPSW w Jeleniej Górze. 

DLR_School_Lab TU Dresden jest nowym i bardzo ekscytującym laboratorium dla uczniów i uczennic szkoł gimnazjalnych oraz średnich. Zgodnie z mottem „Wyłaz ze szkoły i dawaj do laboratorium“ młodzi ludzie mogą zanurzyć się w interesującym świecie przyrodniczo-technicznych badań. Laboratorium znajduję się w Dreźnie, w pomieszczeniach Muzeum Zbiorów Technicznych w Dreźnie. DLR_School_Lab TU Dresden powstało dzięki wspólnej inicjatywie Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie i Niemieckiego Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki.

 

Wiecej o DLR_School_Lab TU Dresden znajdziecie tu: http://dlr.de/schoollab/desktopdefault.aspx/tabid-8424/

 

Nasz team

Jesteśmy młodym zespołem składającym sięz pracowników naukowych, studentów, wolontariuszy oraz pośredników językowych z Polski i Niemiec. Mamy 3 wolontariuszy międzynarodowych Willego pochodzącego z Niemiec,  Pawła z Polski , Janęz Czech oraz Paulinę  i Bartka - praktykantòw z programu Erasmus +, pochodzących z Polski.

Kierownikiem naszego laboratorium jest dr Janina Hahn, natomiast jej asystentkąAleksandra Gadowska. Podczas wizyt grup szkolnych pomagająnam także studenci i pracownicy naukowi Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie.

Program tygodnia znajdziecie tutaj.

laboratorium 1
laboratorium 2