Niepełnosprawni – zawodowo Pełnosprawni!

Niepełnosprawni – zawodowo Pełnosprawni!

27 kwietnia 2016 roku (środa ) w Auli Rektoratu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej miało miejsce spotkanie reprezentantów Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych z  zainteresowanymi słuchaczami. Wśród obecnych osób znajdowały się osoby niepełnosprawne jak również pełnosprawne.
Temat spotkania dotyczył bowiem wszystkich. Prelekcja odnosiła się do postawy jaką przyjmują osoby niepełnosprawne w odniesieniu do środowiska w jakim się znajdują. Raz są „bohaterami”, raz  występują w roli „ofiary”. Należy jednak z całą stanowczością powiedzieć, że są to po prostu LUDZIE. Dokładnie tacy jak JA i TY.

Niewiele osób wie , że w tzw. Piramidzie potrzeb osób pełno i niepełnosprawnych występuje tylko jedna różnica. Osoby chore wśród naturalnych dla ich stanu potrzeb wyróżniają dodatkowo Rehabilitację Podstawową.

Piramida Potrzeb


Na szczycie tej piramidy stoi Praca. I to właśnie ten element przewodził środowemu spotkaniu.
KSON prowadzi projekt pn. Praca?- Jestem na TAK!.
Projekt przewiduje pomoc w zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.
Podczas wizyty przedstawicieli KSON-u mogliśmy poznać specyfikę pracy tej jednostki, profil działalności oraz szczegóły projektu.
Jest to wspaniała szansa dla osób niepełnosprawnych na SPRAWNE  funkcjonowanie w każdym środowisku , bez względu na posiadany defekt, który jest lub może stać się ZALETĄ.

Wszystkich chętnych , sąsiadów, przyjaciół, Panią Krysię z warzywniaka czy najbliższe Wam osoby zapraszamy do kontaktu.
Szczegóły:

Biuro Karier KPSW
Pełnomocnik Rektora ds. osób Niepełnosprawnych

DSC_0520
DSC_0521
DSC_0522
DSC_0527