Dyskusja o cudzoziemcach i wielokulturowości

Dyskusja o cudzoziemcach i wielokulturowości

 


Już jutro serdecznie zapraszamy wszystkich do budynku WNHiS do sali nr 12!

Zakład Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej wraz ze studentami zrzeszonymi w kole naukowym Komunikacji Wizerunkowej zapraszają na seminarium i debatę poświęconą wielokulturowości: „Razem czy osobno – cudzoziemcy w przestrzeni EU”.

Prelegenci  dyskutować będą o edukacji międzykulturowej, postawach obywatelskich, konfliktach międzykulturowych oraz przenikaniu kultur i wyzwaniach związanych z integracją. Zaprezentują również doświadczenia wynikające zarówno z naszego funkcjonowania na pograniczu, jak i  integracji międzykulturowej w Hiszpanii. W otwartym dla zgromadzonych studentów i dziennikarzy panelu dyskusyjnym, debatujący porozmawiają o  możliwościach pozytywnego i skutecznego wykorzystania położenia geograficznego Kotliny Jeleniogórskiej i korzyściach, które mogą wynikać ze wspólnych inicjatyw podejmowanych przez społeczności międzykulturowe.

W seminarium uczestniczyć będą eksperci z zakresu nauk politycznych, europeistyki, psychologii, ochrony zabytków, jak również trenerzy zarządzania konfliktem i mediatorzy. Do Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej przybędą między innymi: dr. dr. hab. Aldona Wiktorska-Święcka -  stypendystka rządu Stanów Zjednoczonych i licznych uczelni krajów Unii Europejskiej, ekspertka ONZ, UE i rządów Polski oraz Niemiec;  dr Jacek Trembecki -  będący uczestnikiem wielu międzynarodowych operacji, np. United Nations Transitional Authority in Cambodia, Multinational Force – Iraq, The International Security Assistance Force; Anna Zelno  - wykładowca w  Universitat Autònoma de Barcelona, członkini zarządu European institute for Managing, założycielka SIETAR Polska.

Seminarium odbędzie się w środę 23 listopada w budynku Wydziału Humanistycznego i Nauk Społecznych w sali nr 12, w godzinach 11 - 15.

Red.: Tomasz Żylewicz

Więcej szczegółów na temat seminarium >>>