Po świętach: kolejni goście z zagranicy w KPSW

Po świętach: kolejni goście z zagranicy w KPSW

W pierwszym tygodniu po Świętach Wielkanocnych, od 23 do 27 kwietnia w KPSW ponownie gościliśmy pracowników uczelni wyższych z zagranicy, których powitały Dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technicznego, dr Wioletta Palczewska oraz kierownik Zakładu Fizjoterapii dr Dorota Cichoń. 

Tym razem odwiedzili nas głównie fizjoterapeuci: Maria Simarro z Hiszpanii (Uniwersytet Nebrija z Madrytu) oraz Eva Buchtelova i Katarina Ticha z Republiki Czeskiej (Uniwersytet Usti nad Labem), którzy przyjechali w celach szkoleniowych.

Po raz pierwszy do KPSW przyjechali również pracownicy Arab International University z Syrii. Sulaiman Mouselli jest dziekanem wydziału Ekonomii, specjalistą w zakresie finansów, inicjatorem wielu projektów międzynarodowych, a Zeidoun Mouzahem zajmuje się telekomunikacją. Ich koleżanka, specjalistka w zakresie żywienia człowieka  prof. Afraa Alnokkari  25 i 26. kwietnia poprowadziła wykłady dla studentów dietetyki.

W środę 24 kwietnia, podczas pierwszego dnia pobytu na campusie KPSW goście zaprezentowali swoje uczelnie, zwiedzili m.in. Centrum Symulacji Medycznej oraz Osteocyt. Wzięli także udział w zajęciach języka angielskiego dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Część z tych zajęć poprowadziła wykładająca język angielski pani Yoncy Sivasi z Anadolu University w Turcji, która zrobiła prezentację i quiz na temat Turcji.

W czwartek 25 kwietnia pani Yoncy Sivasi zapoznała naszych studentów z tzw. Blended Learning - czyli kształceniu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i smartfonów!

W piątek 26 kwietnia goście mieli okazję uczestniczyć w zajęciach Muzykoterapii tańcząc w kręgu z grupą prowadzoną przez panią Idę Baj, zwiedzić Uzdrowisko Cieplice w asyście dr Dariusza Milko. Wieczorem pani Ida Baj zaprosiła gości z Syrii do osobistych zwierzeń w swoim domu przy herbacie i cieście. Podczas weekendu pracownicy z Syrii odbyli wizytę studyjną w Kotlinie Jeleniogórskiej szlakiem pałaców i ogrodów.

Pracownicy przyjechali w ramach programu Erasmus+.

a
b
c
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
instagram
instagram
instagram