Jedź do hotelu w Grecji na lato!

Jedź do hotelu w Grecji na lato!

1 MARCA 2017 roku o godzinach 09:00, 13:45 oraz 14:40 odbędą się kolejne spotkania na temat możliwości praktyk w hotelach greckich.

09:00 - sala 24, budynek nr 3

13:45  - sala 115, budynek nr 3

14:40 - sala 12, budynek nr 11 

Przedstawicielka greckiej firmy Job Trust o imieniu Persefoni przypomni studentom KPSW propozycje ciekawego i pożytecznego wypełnienia czasu podczas wakacji. 

Okazuje się, że w greckich hotelach jest duże zapotrzebowanie na pracowników sezonowych, wśród których szczególnie cenieni są studenci z Polski. Pan Adrian Ciaś z 2 roku dietetyki, który taką praktykę zrealizował wspomniał, że dzięki praktyce, na którą otrzymał dofinansowanie z programu Erasmus+ (500 Euro plus 100 Euro dla osoby z prawem do stypendium socjalnego), oraz kieszonkowemu zarobionemu w hotelu (około 400 Euro miesięcznie), zgromadził oszczędności nie mniejsze niż np. podczas pracy przy zbiorach warzyw i owoców.

Podkreślał także bardzo dobre warunki zapewnione przez pracodawcę: darmowe jedzenie (3 posiłki dziennie) i zakwaterowanie oraz optymalne godziny pracy, które pozwoliły na chwilę codziennego relaksu oraz zwiedzanie okolicy.

Studenci mogą odbywać praktykę w następujących działach:
-F&B (Food and Bevearage),
- pomoc kuchenna,
- pomoc sprzątająca,
- obsługa gości w recepcji
- praca przy animacji i w SPA.

Warunkiem otrzymania stypendium Erasmusa jest związek programu praktyki ze studiami.

O wrażeniach studentów i absolwentów, którzy realizowali już praktyki w ramach programu Erasmus+ możecie przeczytać tutaj .

Następny termin zgłoszeń na wyjazdy na praktyki i studia za granicę, nie tylko do Grecji -  na lato 2017 i rok akademicki 2017/2018 to 14 kwiecień 2017 - wniosek do pobrania tutaj. Wnioski należy składać u Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus +, budynek 12, pokój 104, e-mail: kamila.biniek@kpswjg.pl. O zasadach rekrutacji można przeczytać tutaj. Więcej o naborze tutaj.

 

Kamila Biniek

Adrian 2
Adrian 3
Adrian 4
Adrian 6