Radio NaGłos - Akademicka Rozgłośnia Jeleniej Góry

Radio NaGłos - Akademicka Rozgłośnia Jeleniej Góry

Studenckie radio NaGłos powróciło w nowej atrakcyjnej odsłonie. Od poniedziałku do piątku studenci i absolwenci KPSW realizowali audycje w profesjonalnym studio naszej uczelni.

Startowali od zera. Nikt nie miał wcześniej doświadczenia, ale wszyscy mieli zapał do pracy w radiu. Po trzymiesięcznych szkoleniach i próbach byli gotowi do występowania na antenie. Nie było by to możliwe bez realizatorów i prezenterów. Zostali nimi Laura Gut i Krzysztof Lewandowski (studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej), którzy w lot opanowali skomplikowaną obsługę konsolety i całego studia. Szybko stali się filarem radia i twierdzą, że się od niego uzależnili.

Wystartowaliśmy z ramówką, w której młodzi dziennikarze i prowadzący poruszali tematy związane nie tylko z uczelnią. Mówili o życiu studenckim, kulturalnym, filozofii, problemach społecznych, nauce języka angielskiego, grach komputerowych, mitologii słowiańskiej, muzyce wszelkiego rodzaju (nawet o jazzie), sporcie, motoryzacji i wielu innych dziedzinach, którymi interesowali się nasi słuchacze. Reporterzy wychodzili z mikrofonem w teren i przygotowywali relacje np. z wyboru Miss Karkonoskiej czy juwenaliów.

Zapraszaliśmy do studia przeróżnych gości, m.in.  Jakuba Gajewskiego - wiceprezesa stowarzyszenia Wolne Konopie, Wojciecha Chadżego – przedsiębiorcę, radnego, absolwenta KPSW, Piotra Iwańca – nauczyciela i radnego Jeleniej Góry, Zbigniewa „Muchę” Muczyńskiego - wokalistę zespołu Leniwiec, Grzegorza Leszka - zdobywcę Korony Gór Polskich. Gościliśmy również naszych wykładowców m.in. prof. dr hab. Annę Michońską-Stadnik - wybitny autorytet w dziedzinie nauki języków obcych i dr Beatę Telążkę z filologii angielskiej (obecnie dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych).

Studenci Karkonoskiej przebywający na stypendium Erasmus w Turcji przesyłali słuchaczom regularne relacje a studenci zagraniczni, którzy studiują w  KPSW, np. Nik Bakhur z Ukrainy opowiadali o swoich wrażeniach z Polski.

Hitem radia okazała się prowadzona przez absolwenta dziennikarstwa Aleksandra Borkowskiegoaudycja Lista Przebojów Top Głos. Szalony Alex prezentował nie tylko najlepsze kawałki, ale ogłaszał konkursy z nagrodami i zapraszał gości.

Wraz z końcem roku akademickiego, ekipa radiowa podobnie jak studenci udała się na wakacje. Wracamy w październiku - wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego!

Poniższe prezentujemy zdjęcia pochodzące z naszego fanpage’a na Facebooku:

przejdź na fanpage >>>

tak zaczynaliśmy
Andrzej Patlewicz i jego „Jazz hour”
Samorząd KPSW w audycji Justyny Strouhal „Godzina z Karkonoską”
Kornel Musiał i Marek Runiewicz zapraszają na audycję „Psychopedagog”
Nasz reporter (i realizator) Krzysztof  Lewandowski w pracy
Laura Gut, Krzysztof Lewandowski i Bartek Witek przed audycją „Soundcatcher”
Studio z perspektywy prezentera
Alex przygotowuje się do Listy Top Głos
Realizatorka i prezenterka Laura Gut prowadzi audycję