Spotkanie z Brindą Carey, pisarką z Teksasu, USA

Spotkanie z Brindą Carey, pisarką z Teksasu, USA

Serdecznie zapraszamy studentów i pracowników KPSW na spotkanie z amerykańską pisarką Brindą Carey.

Kiedy: środa 25.05.2016 godzina 16.00

Gdzie: budynek 11 sala 210

Zgłoszenia prosimy przesłać na adres: kamila.biniek@kpswjg.pl do godziny 11:00 w środę 25.05.2016 . Potwierdzenie udziału przesłane zostanie do godz. 12:00. Ilość miejsc ograniczona.

 

Pani Brinda Carey pochodzi z miasta Tyler znajdującym się w stanie Teksas w USA. Wydała między innymi książki: Don’t Cry, Daddy’s Here oraz Grandma’s Cactus Garden. Została nominowana przez dyrektora amerykańskiego Północnowschodniego Konsorcjum Szkół Wyższych i Uniwersytetów, pana Mickeya Slimpa, do pracy nad polsko-amerykańskim projektem we współpracy z Idą Baj z Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Projekt dotyczy historii, spisywanych w formie pamiętników, którymi wymieniać się będą seniorzy z Polski i ze Stanów Zjednoczonych. Na zakończenie projektu planowane jest wydanie publikacji zawierającej te historie.

Pani Brinda gości w Polsce między 20 maja a 9 czerwca 2016. Dzięki jej wizycie Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa podpisała w ubiegłym tygodniu porozumienie z uczelnią z Tyler- Junior Tyler College, Teksas, w zakresie wymiany pracowników, które w przyszłości planuje się rozszerzyć o wymianę studentów. Wizyta naszego gościa jest rezultatem spotkania grupy przedstawicieli miasta Tyler i Jeleniej Góry (miast partnerskich), które miało miejsce w Jeleniej Górze w lipcu 2015. Relację ze spotkania można znaleźć tutaj.

W dniu 25.05.2016 studenci i pracownicy KPSW mogą posłuchać żywego języka amerykańskiego, zapytać się panią Brindę Carey o jej karierę pisarki i życie w Teksasie. W spotkaniu będą uczestniczyć również słuchacze Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.