Staż w Parlamencie. Zapisy jeszcze tylko przez 2 dni!

Staż w Parlamencie. Zapisy jeszcze tylko przez 2 dni!

Posłanka do Parlamentu Europejskiego Danuta Jazłowiecka zaprasza studentów i absolwentów do wzięcia udziału w 4 edycji konkursu "Pokaż Język: Starcie Tytanów”.Nagrodą jest staż w Parlamencie Europejskim. Warto wziąć w nim udział.

Warunkiem jest biegła znajomość języka angielskiego, a także znajomość dodatkowego języka, który jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Znajomość drugiego języka nie będzie przedmiotem konkursu, organizatorzy zweryfikują ją jedynie przez przedstawienie kserokopii certyfikatu, oceny na dyplomie, w indeksie lub świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej.

Konkurs dzieli się na 2 części. W pierwszej części (eliminacje) uczestnicy będą musieli przetłumaczyć pisemnie tekst z języka polskiego na język angielski i odwrotnie. Przetłumaczony tekst oceniany będzie pod kątem poprawności językowej, jakości i czasu w jakim zostało wykonane. Oceni je grono fachowców.

Maksymalnie dziesięciu uczestników, którzy uzyskają największą ilość punktów w tłumaczeniu, przejdzie do drugiej części, czyli finału.  Podczas niego uczestnicy wezmą udział w mini-symulacji sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Każdy z zakwalifikowanych uczestników otrzyma zadanie dokonania symultanicznego tłumaczenia kilkuminutowego wystąpienia posłanki Danuty Jazłowieckiej.

Laureaci pierwszych trzech miejsc wygrają płatny, sprofilowany językowo, miesięczny staż w Parlamencie Europejskim, zaś zdobywcy 4. i 5. miejsca płatne staże w opolskim biurze Europosłanki. Pozostali uczestnicy finału (zajmujący miejsca od 6. do 10.) wygrają zaproszenie na wyjazd studyjny do Brukseli.

  

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłosić swój udział w konkursie można na dwa sposoby:

  • wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres konkurs@jazlowiecka.pllub
  • dzwoniąc pod nr telefonu: 77 453 10 38 i podając swoje dane.

Kiedy wszystko się wydarzy?
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 22 stycznia 2016 r. (piątek) do godziny 23:59!
Eliminacje odbędą się w piątek 29 stycznia 2016 r. 
Ogłoszenie wyników eliminacji i wskazanie nazwisk osób, które dostały się do finału nastąpi najpóźniej 8 lutego 2016 r. (poniedziałek).
Wielki finał Starcia Tytanów odbędzie się w poniedziałek 15 lutego 2016 r.

Organizatorami Konkursu są Danuta Jazłowiecka, Posłanka do Parlamentu Europejskiego oraz Politechnika Opolska.

Więcej informacji i regulamin na stronie: http://www.jazlowiecka.pl/1186/25/zostan-jezykowym-tytanem-i-wyjedz-na-staz-do-parlamentu-europejskiego.html

regulamin regulamin» [ 64.22 kB ]