Szczęśliwa 13 - postaw na informatykę - relacja

Szczęśliwa 13 - postaw na informatykę - relacja

W dniu 13 marca 2017 r. o godz. 11:00 w Auli KPSW  prof. dr hab. Roman Gielerak poprowadził interesujący wykład pt. "Kwantowa rewolucja w informatyce". Profesor przybliżył historie informatyki uwypuklając ważne odkrycia technologiczne w rozowju tej dziedziny wiedzy. W odniesieniu do jej rozwoju ukazał dokonującą się na naszych oczach rewolucję informatyczną, która zmieni podejście do wielu zagadnien znanych z nurtu literatury SF. Z wykładu można się było dowiedzć, czym jest "SUPERKOMPUTER", z jakimi problemami zmaga się współczesna informatyka, oraz o co chodzi z pojęciem "kwantowości" na polu informatyki.

W wykładzie wzieli udział zarówno studneci KPSW jak i zapraszani goście z LO im. Braci Śniadeckich ze Zgorzelca, wśród których pani dr Beata Laszkiewicz rozdała małe upominki.

Po wykładzie licealiści wzieli udział w zajęciach dotyczących egzaminu maturalnego z informatyki, o którym opowiadała dr Beata Laszkiewicz, wieloletni egzaminator egzaminu maturalnego z informatyki, współautorka zbioru zadań maturalnych z tego przedmiotu.

Okazało się, iż zadania maturalne nie są aż tak straszne, a wielu licealistów prawdopodobnie przekonało się do wyboru właśnie tego przedmiotu na egzaminie maturalnym. Z pewnością w maju bedziemy za nich ściskać kciuki, i z radością powitamy ich w październiku, aby mogli przyczynić się do "kwantowej rewolucji" pod okiem prof. dr hab. Romana Gieleraka.

Dziękujęmy gościom i studentom za uczestnictwo w zajęciach.

IMG_0109
IMG_0116
IMG_0120
IMG_0124