Tydzień Edukacji Informatycznej na WPT

Tydzień Edukacji Informatycznej na WPT

Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (ang. computer science)

Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania.

Godzina Kodowania organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week) jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Do tej pory wzięło w niej udział ponad 140 milionów uczestników, głównie uczniów, z całego świata.Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Do wzięcia udziału nie jest potrzebne żadne większe przygotowanie informatyczne czy w zakresie programowania. Wystarczy godzina i odrobina myślenia!

Godzina Kodowania to pierwszy krok do poznania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut.

W tym roku Tydzień Edukacji Informatycznej trwa od 5 do 11 grudnia, a Godzina Kodowania doczekała się swojej czwartej edycji. Początkowo celem całej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Po 4 latach oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.

Z tej okazji już 5 grudnia 2016 r. Zakład Edukacji techniczno-informatycznej na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej będzie gościł dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze, które oprócz poznania naszej Uczelni i Wydziału Przyrodniczo-Technicznego będą miały okazję uczestniczyć w Godzinie Kodowania 2016.

Warto dodać, że obecnie w Polsce trwają prace nad włączeniem informatyki, a w jej ramach – programowania, do kształcenia ogólnego od pierwszej do ostatniej klasy w szkole. Więcej informacji na ten temat  znajdziecie tutaj >>>

red. dr Beata Laszkiewicz

Szczegółowych informacji, filmów, wywiadów z ciekawymi ludźmi itp. szukajcie w poniższych linkach:

http://code.org

http://godzinakodowania.pl

https://programowanie.men.gov.pl/.

DSC_0342
DSC_0344
DSC_0345
DSC_0346
DSC_0347
DSC_0348
DSC_0349
DSC_0350
DSC_0353
DSC_0354