Uczelnia oczami obcokrajowców

Uczelnia oczami obcokrajowców

Przez lata funkcjonowania Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze gościliśmy w murach uczelni dużo studentów – reprezentantów różnych narodowości.
Okazuje się, że efekt rozmów z nimi to miła niespodzianka. Nie odnosimy się tutaj do znajomości języka polskiego, ale do opinii jakie przedstawiali o KPSW.

Większość z nich wskazywała na to, że studenci KPSW traktowali ich na równi ze wszystkimi . W Domu Studenta szybko poczuli się „jak w domu” i stali się jednymi z „tutejszych”. Mieli okazje uczestniczyć w studenckich imprezach i wspominają je bardzo pozytywnie, podkreślając że nasi studenci potrafią się bawić i nie udają kogoś innego - po prostu w każdej sytuacji są sobą.

Według oceny uczestników programu Erasmus+, poziom edukacji jaki reprezentują studenci KPSW jest wysoki i na uznanie zasługuje fakt, że ci z lepszymi wynikami pomagają tym, którzy w jakichś dziedzinach są słabsi, lub tak jak nasi rozmówcy - nie do końca rozumieją przedstawiane na zajęciach treści z uwagi na trudności językowe.

Za ciekawą i wartą uwagi opinię możemy uznać to, że studenci KPSW świetnie gotują. Kuchnia polska jest odmienna niż np. śródziemnomorska, ale menu sporządzane przez studentów w Akademiku wykazywało cechy nowoczesnej kuchni - łącząc polską tradycję z elementami kuchni europejskiej . Świadczy to o tym, że studenci KPSW wykazują szacunek do własnej kultury, ale też nie boją się zmian i chętnie poznają nowe, inne trendy.

Koleżanki i koledzy studenci to jedno, a jakie wrażenie wywarli na naszych Gościach wykładowcy i sama Uczelnia?
Bardzo dobre. „Wszyscy służyli pomocą i nikt nie próbował pokazywać swojej wyższości”- to zdanie jednej ze studentek z wymiany zagranicznej, ale i pozostali zgadzają się w tej kwestii.  Zgodnie twierdzą, że gościnność KPSW widać na każdym kroku. Przejawia się ona nie tylko na tle koleżeństwa, ale i dobrych manier oraz cierpliwości w nauczaniu przez wykładowców KPSW.

Również sama Jelenia Góra i jej okolice wywarły na zagranicznych studentach ogromne wrażenie, ale to już temat na osobny artykuł.

Pracownikom i studentom Uczelni gratulujemy tak pozytywnej opinii wśród obcokrajowców, którzy wyjeżdżają stąd bogatsi o nowe doświadczenia, piękne wspomnienia, możliwości rozwoju na arenie międzynarodowej oraz opinie, które kształtują przecież obraz Polaków na całym świecie.

Natalia Niemotko

erasmus w górach
instagram
instagram
instagram