Uniwersytet Dziecięcy rozpoczął naukę

Uniwersytet Dziecięcy rozpoczął naukę

19 listopada rozpoczął się kolejny rok nauki dla uczniów Uniwersytetu Dziecięcego. Uroczystość inauguracyjna odbyła się w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze, która od początku wspiera inicjatywę Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach.

Uniwersytet Dziecięcy jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Jak mówi jego pomysłodawczyni, Małgorzata Krysiak, podobny projekt zaobserwowała podczas wizyty w Niemczech, gdzie w 2002 roku w Tybindze dwóch dziennikarzy wpadło na pomysł, aby profesorowie akademiccy wyjaśniali dzieciom zawiłości nauki. - Przedyskutowałam ten pomysł z koleżanką i wspólnie postanowiłyśmy, że zorganizujemy taki Uniwersytet dla uczniów szkół podstawowych z Kowar. Początkowo nawiązaliśmy współpracę z - wtedy jeszcze - Kolegium Karkonoskim, teraz sukcesywnie dołączają do nas inne instytucje - mówi Małgorzata Krysiak, dyrektor SP nr 1 w Kowarach. Od początku jego działalności honorowy patronat nad projektem sprawuje Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa. - To wspaniałe przedsięwzięcie, dzieci mają okazję zapoznać się ze specyfiką atmosfery, jaka panuje na wyższej uczelni, a dzięki temu, że mają indeksy mogą poczuć się jak prawdziwi studenci - mówi dr Leszek Albański, dziekan Wydziału Humanistycznego KPSW.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu rzeszy instytucji program zajęć dla uczniów jest niezwykle bogaty, a zajęcia zaplanowane są tak, aby uczniowie mogli rozwijać swoje zdolności i zainteresowania a jednocześnie poznali sposób nauczania na wyższej uczelni. 

Jelonka.com

Strimeo.tv

DSC07766
DSC07771
DSC07776
DSC07784
DSC07787
DSC07790