Witamy – Welcome!

Witamy – Welcome!

Od poniedziałku trwają w naszej uczelni Dni Powitalne dla studentów przyjeżdżających w ramach programu Erasmus+ na semestr i cały rok. Goście zrealizują indywidualne programy kształcenia na kierunkach: filologia angielska, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, w-f, pielęgniarstwo, pedagogika szkolna i wczesnoszkolna oraz, po raz pierwszy, edukacja techniczno-informatyczna.

Na początku tygodnia goście zostali przywitani przez przedstawicieli wydziałów oraz Rektora. W kolejnych dniach 15 młodych ludzi z uczelni partnerskich uczestniczy w wycieczkach, grach językowych i szkoleniach, które mają im pomóc zintegrować się i dobrze się poczuć w nowym otoczeniu.

Szczególne podziękowania należą się tutaj panu Eugeniuszowi Gronostajowi, który oprowadził studentów po przylegającym do uczelni Borowym Jarze, pokazał Wieżę Rycerską w Siedlęcinie, Jelenią Górę, opowiadając przy tym wiele interesujących historii na temat miasta oraz tajemniczego Helikonu i cudownego źródełka znajdujących się na drodze na Perłę Zachodu.

Studenci zapamiętają też naszą panią z Biura Karier, Natalię Niemotko, dyplomowaną nauczycielka języka polskiego jako obcego, która zorganizowała gry i zabawy językowe wprowadzające młodzież do nauki naszej trudnej mowy ojczystej. W programie było również szkolenie BHP, udzielone przez pana Eugeniusza Rachmiela oraz warsztaty integracyjne prowadzone w pierwszych dniach przez Kamilę Biniek wraz z mentorką Patrycją Wegner a następnie przez wykładowcę z Zakładu Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej, dr Oliwię Gryt-Tarasewicz.

Nasi mentorzy, a szczególnie - oprócz pani Patrycji – pan Hubert Malinowski – spisują się na medal, wspomagając przyjeżdżających we wszystkich ich problemach, odpowiadając na pytania, tłumacząc i prowadząc w nieznane dla gości miejsca. Patronują im nasi mentorzy – seniorzy:) - w tym Paula, Marek i Monika, którzy już ukończyli studia na naszej uczelni, ale nadal nie mogą się powstrzymać od pomagania.

Goście Erasmusa czekają teraz z ciekawością na spotkanie z Samorządem Studenckim, studentami z pierwszych lat studiów, ich kolegami z grup – i rozpoczęcie roku akademickiego.

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby, które jeszcze nie są, a chciałyby zostać oficjalnymi mentorami – do współpracy. Czeka Was wiele wspaniałych imprez, super kontakty, a na zakończenie studiów: list polecający od Rektora z uznaniem Waszej działalności społecznej! Formularz zgłoszeniowy znajduje się na dole artykułu, prześlijcie go na adres: kamila.biniek@kpswjg.pl.

Autor: Kamila Biniek

Powitanie 3
Powitanie 4
z Rektorem
Powitanie 1
Powitanie 2
Złoty widok - Golden View
Widok na Siodło
Na tle Siodła
Wędrówka po lesie obok góry Gapy
Wieża Książęca z Paulą na 1 planie:)
Z wieżą w tle
Swojski widok pod wieżą w Siedlęcinie
Na Perle
Trafalgar
Trafalgar 2
Chwila prawdy
Jelenia
DSC_0931
DSC_0903
DSC_0905
DSC_0923
DSC_0927
DSC_0930
DSC_0904
DSC_0902
DSC_0918
DSC_0907
Mentor studenta Erasmusa Mentor studenta Erasmusa» [ 132.10 kB ]