Wizyta gości z Changzhou Technician College, Chiny

Wizyta gości z Changzhou Technician College, Chiny

W środę 7 lipca 2017 Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze po raz kolejny gościła reprezentantów partnerskiej uczelni Changzhou Technician College z Chin. Tym razem z oficjalną wizytą przybyli między innymi przedstawiciele kierownictwa uczelni: pan Liqun Chen, Prorektor;  pan Honglin Shi, Dziekan Wydziału Biomedycyny; pan Hong Fang, Dyrektor Centrum Szkoleniowego IT oraz pani Qiaofeng Shi, Prodziekan Wydziału Elektrycznego. Towarzyszyli im przedstawiciele kadry dydaktycznej, pan Jianyi Jiang: wykładowca na Wydziale Mechanicznym i Elektrycznym oraz pani Mengzhu Wu: nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego.

Gości przyjął Prorektor KPSW, dr Tadeusz Lewandowski, wraz z Kamilą Biniek, Pełnomocnikiem Rektora ds.Współpracy z Zagranicą. Podczas spotkania poruszono kwestie wymiany pracowników między dwoma uczelniami. Od dwóch lat nasza uczelnia pozyskuje środki w ramach programu Erasmus+ na przyjazdy szkoleniowe i dydaktyczne pracowników z Changzhou, za co nasi partnerzy byli nam szczególnie wdzięczni. Zaprosili też przedstawicieli KPSW do odwiedzenia ich instytucji. Ponadto przedyskutowano możliwości organizacji staży w zakresie opieki nad osobami starszymi dla studentów z Chin w Polsce. 

Na zakończenie wizyty delegacja z Chin zwiedziła campus KPSW, w tym pracownie na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym. Szczególnie podobała im się bujna zielona roślinność na terenie naszej uczelni. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.  

2