Wykład inauguracyjny - dr hab.  Bogusław Bednarek

Wykład inauguracyjny - dr hab. Bogusław Bednarek

Podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego w dniu 10 października, będziemy mieli przyjemność wysłuchać wykładu dra hab.  Bogusława Bednarka pt.: „Chatynka, dwór, zamczysko… w kręgu sensów związanych z DOMEM”.

Tak zachęca do wysłuchania wykładu jedna z jego wielu studentek, Natalia Niemotko:

Profesora Bogusława Bednarka miałam przyjemność poznać podczas zajęć na filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.
Instytut Filologii Polskiej bezsprzecznie kojarzyć mi się będzie już zawsze, szczególnie z dwoma nazwiskami, wśród których właśnie nazwisko Profesora zasłynęło jako „legenda polonistyki”.

Jego wykłady należą do tych nietuzinkowych W opinii studentów i słuchaczy to niezwykły retor i wspaniały gawędziarz. Język oraz sposób, w jaki Profesor zwykł wygłaszać swoje wykłady czy przeprowadzenie egzaminu i dociekliwość Profesora w tej materii, to czynniki, które sprawiają, że jego wystąpienia stanowią prawdziwą ucztę intelektualną.

Wśród studentów i słuchaczy cieszy się wielkim uznaniem, a najlepszym dowodem na to jest entuzjazm oraz gromkie oklaski żaków wieńczące niemal każdy wykład prowadzony przez Profesora Bogusława Bednarka.

Gorąco zachęcam do wysłuchania kolejnego jego wykładu!