Wykład prof. Bednarka - relacja

Wykład prof. Bednarka - relacja

15 maja 2017 roku cała społeczność akademicka KPSW oraz zaproszeni Goście mieli zaszczyt stać się uczestnikami kolejnego wspaniałego Wykładu „złotoustego” Profesora Bogusława Bednarka.
Tematem wykładu były: Dziwne księgi oraz Dziwne biblioteki.
Czymże owe księgi są?
W telegraficznym skrócie rzecz ujmując: Każdy z nas taką księgą jest, taką księgę tworzy i taką księgę ma. Każdy. Człowiek i NIE- człowiek. To wcale nieabstrakcyjne pojęcie rodem z tomów autorstwa B. Schulza, choć i ten pisarz wymieniony był przez Profesora, jako autor mówiący w swych najznamienitszych dziełach między innymi o definicji Księgi – Autentyk.
Materiał na jakim sporządzona została Księga również jest istotny. Papier, Pergamin a może Skóra? Co ma większą wartość?
Biblioteką może być każdy zakątek geograficzny. Nawet sam koniec Afryki…
Polonistyczny kunszt wypowiedzi Profesora Bednarka sprawił, że cała Aula Rektoratu KPSW zamieniła się w iście kulturalno – artystyczne miejsce.
Wysublimowane potrzeby duchowe słuchaczy zostały zaspokojone w pełni, bowiem wykład profesora, tradycyjnie już oczarował wszystkich zebranych. Mówiąc wprost – nikt nie był w objęciach Morfeusza, nikt nawet nie ośmielił się ziewać, cuda techniki skrzętnie pochowane w kieszeniach słuchaczy zamilkły i nawet nie ujrzały „światła dziennego”, w głowach odbiorców pojawiało się wiele pytań do wybitnego wykładowcy, które nie pozostały bez odpowiedzi. Ot, czar Profesora.

Więcej pisać nie trzeba, bo żadne słowa nie oddadzą atmosfery, która unosiła się w powietrzu podczas Wykładu Profesora.
Potrafią to jedynie magiczne wprost zdjęcie, wykonane przez utalentowaną studentkę KPSW – Barbarę Wyleżoł, które możecie podziwiać oraz wykład Profesora w wersji audio, o który możecie poprosić podsyłając maila na promocja@kpswjg.pl.

Natalia Niemotko

Poniżej relacja wideo

DSC01383
DSC01384
DSC01368
DSC01371
DSC01374
DSC01375