Zajęcia z dr Pam Chubbuck

Zajęcia z dr Pam Chubbuck

4 listopada 2015 roku w Sali Seminaryjnej BiCIN KPSW odbyło się spotkanie z dr Pam Chubbuck - terapeutką, wybitnym specjalistą w wielu gałęziach psychoterapii zajmującej się innowacyjną Metodą Core Energetics.

Wstępem do spotkania było rozluźnienie mięśni, ciała i umysłu poprzez krótką rozgrzewkę. Pani Doktor pozwoliła uczestnikom oddać się własnej inwencji i technikom relaksacyjnym – rozciąganiu, tańczeniu, śmianiu się itd.


Witając się z słuchaczami odpowiedziała na najczęściej zadawane jej pytanie: Kim Pani jest? - Babcią. To najważniejsza dla niej rola, w której spełnia się, która cieszy ją i definiuje każdy nowy dzień. To rola, która daje jej jak sama mówi doświadczenie, a to w pracy z ludźmi oraz z samym sobą jest ważniejsze niż wszystkie zdobyte tytuły naukowe i laury.

Wyjaśniając co to jest Core Energetics podkreślała fakt, że 80 % diagnozowanych chorób ma podłoże psychiczne. Stanowi to klucz do zagadki - jak połączyć ze sobą ciało, umysł, własną wolę oraz emocje. Dzięki takiej umiejętności poznamy samych siebie.

Jeśli uda nam się odkryć w sobie pokłady prawdziwej energii płynącej z naszego serca i duszy – udowodnimy sobie kim naprawdę jesteśmy. Jednym z najistotniejszych elementów rzeczonej metody jest skupienie się na tym, by zdjąć maskę. By odkryć swoje prawdziwe Ja. W codziennej gonitwie koncentrujemy się na tym jak chcemy być odbierani przez innych, nie zaś na tym jacy jesteśmy. Wkładając kolejną maskę udajemy i wkrótce zaczynamy wierzyć w swoje, coraz to nowsze, wcielenia, traktując je, jak „swoją naturalną” osobowość.

Słuchacze zadawali wiele pytań, szukali pomocy w rozwiązaniu trapiących ich problemów. Spotkanie z dr Pam Chubbuck pozwoliło spojrzeć w głąb siebie i choć na moment zatrzymać się i zadbać o porozumienie duszy, ciała i umysłu.


Dla zainteresowanych: strona dr Pam Chubbuck oraz polska strona poświęcona Metodzie Core Energetics
Natalia Niemotko

DSC_0232
DSC_0233
DSC_0234
DSC_0236
DSC_0238
DSC_0243
DSC_0247
DSC_0248
DSC_0249
DSC_0251
DSC_0252
DSC_0255
DSC_0258
DSC_0259