Zakończenie projektu GESZKO - Zdrowa szkoła i kształcenie

Zakończenie projektu GESZKO - Zdrowa szkoła i kształcenie

Już w środę, 4 czerwca, o godz. 10.00 na terenie Karkonoskiej Pańsatowej Szkoły Wyższej odbędą się targi kończące projekt GESZKO.

,,Gesunde Schule und Qualifizierung - Zdrowa szkoła i kształcenie'' to transgraniczny wspólny projekt Szkoły Wyższej Hochschule Zittau/Görlitz reprezentowanej przez Instytut TRAWOS, Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze i Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu w Lipsku.

W ramach projektu GESZKO ,,Zdrowa Szkoła i Kształcenie'' odbywają się liczne spotkania, które mają na celu integrację uczniów z placówek szkolno-wychowawczych na terenie Niemiec i Polski.

Targi będą podsumowaniem trzyletniego projektu. W ramach targów na terenie uczelni odbędą się warsztaty:

1) “Pomaluj ten świat”: malowanie na ogromnych metalowych drzwiach garażowych na terenie kampusu KPSW. Prowadzący: Marzena Staliś, pedagog, terapeutka. Warsztat przyjazny dla osób z niepełnosprawnością. Czas trwania warsztatu: 2 godziny.

2) Warsztat przyrodniczy i malarski Karkonoskiego Parku Narodowego, z wykorzystaniem ciekawego sprzętu i pomocy dydaktycznych parku. Warsztat przyjazny dla osób z niepełnosprawnością Osoba odpowiedzialna za warsztat: Leszek Skrętkowicz. Czas trwania warsztatu: 2 godziny. Miejsce: główny trawnik na terenie kampusu KPSW.

3) „Tańce w kręgu”: warsztat dla osób lubiących muzykę z różnych stron świata i tańce. Prowadzący: Ida Baj, psycholog edukacyjny, wykładowca języka angielskiego. Czas trwania warsztatu: 60 min. Miejsce: sala taneczna w sali gimnastycznej KPSW.

4) Warsztat radiowy. Wizyta w studio radiowym na terenie KPSW. Prowadząca: Beata Peda, studentka dziennikarstwa. Czas trwania warsztatu: 60 min. Miejsce: Budynek nr 11.

5) Spacer dendrologiczny po kampusie KPWS. Poznawanie zakamarków powojskowego terenu, na którym znajduje się uczelnia. Czas trwania warsztatu: 60 min. Obserwowanie różnych gatunków drzew. Prowadzący: dr Józef Zaprucki, germanista i ekolog. Warsztat przyjazny dla osób z niepełnosprawnością. Miejsce: cały kampus.

6) Pływanie i zawody pływackie. Prowadzący: instruktor pływania pan Daniel Apostoluk. Czas trwania warsztatu: 2 godziny. Miejsce: basen KPSW.

7) Piłka siatkowa. Elementy treningu. Prowadzący: instruktor piłki siatkowej pan Marcin Lara. Czas trwania warsztatu: 2 godziny. Miejsce: sala gimnastyczna KPSW lub trawnik do gry w piłkę plażową na głównym trawniku na terenie kampusu KPSW.

geszko4
geszko1
geszko2