ZDJĘCIA - Finał projektu GESZKO

ZDJĘCIA - Finał projektu GESZKO

Zakończenie projektu „Zdrowa szkoła i kształcenie”

GESZKO to transgraniczny projekt, angażujący młodzież z Polski i Niemiec. Dzisiaj (4 czerwca) na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej trwają targi kończące przedsięwzięcie. Młodzież bierze udział w warsztatach organizowanych na terenie uczelni.

,,Gesunde Schule und Qualifizierung - Zdrowa szkoła i kształcenie''to transgraniczny wspólny projekt:  Szkoły Wyższej Hochschule Zittau/Görlitz reprezentowanej przez Instytut TRAWOS (tzw. partner wiodący projektu), Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze i Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu w Lipsku.
 

Podczas targów odbywają się warsztaty dla młodzieży. “Pomaluj ten świat” to malowanie na ogromnych metalowych drzwiach garażowych na terenie kampusu KPSW. Warsztat przyrodniczy i malarski jest prowadzony przez pracowników Karkonoskiego Parku Narodowego, z wykorzystaniem ciekawego sprzętu i pomocy dydaktycznych. Dodatkowo uczestnicy biorą udział w warsztatach tanecznych, radiowych i sportowych. Warsztaty wspiera także policja, straż miejska i straż pożarna.


Podczas trzech lat trwania projektuGESZKO ,,Zdrowa Szkoła i Kształcenie'' odbywały się liczne spotkania z młodzieżą, które miały na celu integrację uczniów z placówek szkolno-wychowawczych na terenie Niemiec i Polski oraz budowanie zarządu regionalnego. W spotkaniach tych brali udział uczniowie, studenci, wychowawcy, opiekunowie oraz pracownicy z ramienia Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej oraz instytucji partnerskich.

-Dzięki udziałowi w projekcie poznałam ludzi z zagranicy, z którymi nigdy wcześniej nie miałam kontaktu- twierdzi Ewelina, uczennica SOSW w Zgorzelcu.

-Brałem kiedyś udział w podobnych projektach zagranicznych- wspomina Kai z Gutenbergschule -Mimo bariery językowej staram się nawiązać kontakt z polskimi uczestnikami. Jakby była taka możliwość, powtórzyłbym udział w GESZKO.

To ostatnie spotkanie w ramach trzyletniego projektu.

 

 

FOTORELACJA


TV Dami

Strimeo.tv