Zostań Mentorem

Zostań Mentorem

W semestrze letnim do KPSW przyjedzie 14 zagranicznych studentów z ramach Programu ERASMUS. Zostań Mentorem i pomóż im się odnaleźć w naszej uczelni.

Zagraniczni studenci przyjeżdżają najczęściej bez znajomości języka polskiego. Potrzebują osoby, która ich oprowadzi po mieście, a w razie potrzeby będzie służyć radą i pomocą. Przyjeżdżają do kraju, w którym nie znają nikogo. Jest to dla nich stresująca sytuacja, dlatego Twoja pomoc będzie dla nich bardzo ważna. Nie przejmuj się jeżeli Twój angielski nie jest perfekcyjny, liczy się tylko to czy jesteś osobą godną zaufania.

Warunkiem jest dyspozycyjność i chęć niesienia pomocy. Kompetencje mentora nie obejmują spraw administracyjnych, jak załatwianie miejsca w akademiku, immatrykulacja, zgromadzenie niezbędnych dokumentów.

Bycie mentorem ma wiele korzyści. Oprócz rozwinięcia znajomość języka macie okazję poznać inne kultury. To dzięki pracy mentora zdobędziecie pierwsze kontakty i poznacie Program Erasmus od podszewki. Dodatkowo wszyscy mentorzy otrzymają listy polecające z Uczelni po zakończeniu studiów. Lista 14 studentów, którzy przyjadą do KPSW opublikowana jest na stronie: http://wzz.kpswjg.pl/pl/aktualnosci/mentor-studenta-erasmusa.

Wciąż trwa także rekrutacja na wyjazdy studentów KPSW w ramach programu Erasmus. Zapisy trwają do 11 lutego. Biuro Erasmusa ma w ofercie wyjazdy m.in. do Portugalii, Turcji, Hiszpanii, Włoch, Grecji oraz Łotwy. Więcej informacji o wyjazdach udziela mgr Kamila Biniek, koordynator programu Erasmus. Znajdziecie ją w budynku nr 12 w pokój 104. Możecie też zadzwonić pod numer (075) 64 53342 lub wysłać wiadomość na adres kamila.biniek@kpswjg.Szczegółowe informacje zawarte są także na stronie internetowej  http://wzz.kpswjg.pl/