O Uczelni

O Uczelni

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszam Absolwentów szkół średnich na studia do Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Zachęcam do podjęcia studiów w nowoczesnej i prężnie rozwijającej się Uczelni położonej w sercu Karkonoszy. Oferuje Ona innowacyjne, wysokiej jakości studia, czego potwierdzeniem są pozytywne opinie Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Ostatnie lata to czas szczególnie efektywnej pracy i wprowadzania nowatorskich rozwiązań będących odpowiedzią na współczesne potrzeby rynku pracy. Nasza Uczelnia prowadzi studia pierwszego stopnia (licencjackie) na wielu atrakcyjnych kierunkach:  dietetyce, dziennikarstwie i komunikacji społecznej, filologii (angielskiej i germańskiej), fizjoterapii, pedagogice, pielęgniarstwie, wychowaniu fizycznym oraz edukacji techniczno-informatycznej (inżynierskie). Pierwszy raz w historii Uczelni, uruchomiono studia II stopnia (magisterskie) na dwóch kierunkach: fizjoterapii oraz pielęgniarstwie. W bliskiej przyszłości rozpocznie się również nabór na interdyscyplinarne studia magisterskie na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych.

W roku akademickim  2018/2019 proponujemy wiele nowych specjalności oraz szeroką gamę studiów podyplomowych i kursów, o których możecie Państwo przeczytać TUTAJ.

Wykwalifikowana kadra akademicka oraz bogate zaplecze dydaktyczne gwarantują najwyższy poziom kształcenia.

Chcąc umożliwić naszym Studentom rozwój zainteresowań i pasji, utworzyliśmy Wszechnicę Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, w ramach której zapraszamy na cykliczne wykłady popularnonaukowe wygłaszane przez znane i wybitne osobowości. Powołaliśmy Radę Naukową KPSW co dowodzi, że cenimy tradycję, doświadczenie i profesjonalne opinie specjalistów.

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa dysponuje pięknie położonym kampusem. Znajdują się w nim, m.in.: jedna z najnowocześniejszych bibliotek na Dolnym Śląsku, kryta pływalnia, hala sportowa z bogatym zapleczem rekreacyjnym, profesjonalne studio radiowe, specjalistyczne laboratorium chemiczne.  Zapewniamy miejsca w Domu Studenta. Jego lokalizacja stanowi świetną bazę wypadową na wędrówki po Karkonoszach, wycieczki po Dolnym Śląsku, także do atrakcyjnych turystycznie Czech i Niemiec.

Do Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze przyjeżdżają maturzyści z całej Polski, a nawet spoza jej granic, dzięki skutecznie funkcjonującym na niej międzynarodowym programom stypendialnym.

Uczelnia posiada również udogodnienia dla osób z  niepełnosprawnościami, więc i one mogą rozwijać swoje pasje i doskonalić warsztat pracy.

Wybór naszej Uczelni to gwarancja kształcenia na najwyższym poziomie w zakresie wiedzy cenionej na rynku pracy, nauki pod okiem doświadczonej kadry akademickiej z całego kraju oraz spędzenia wielu wspaniałych chwil w pięknym, turystycznym i studenckim mieście – Jeleniej Górze, stolicy Karkonoszy.


Zatem do zobaczenia!

G0032392
GOPR2332
kpsw-4