Zaproszenia


Regulamin Konkursu Literackiego

 

1.   Organizatorem konkursu jest Karkonoski Uniwersytet Trzeciego Wieku Karkonoskiej Państwowej Szkoły  Wyższej w Jeleniej Górze.

2.   Celem konkursu jest uaktywnienie literackie słuchaczy i ich debiut na forum KUTW.

3.   Udział w konkursie mogą wziąć słuchacze zwyczajni i słuchacze stowarzyszeni KUTW.

4.   Przedmiotem konkursu jest poezja i krótkie formy prozatorskie. Proza nie powinna przekraczać objętości jednej 1 strony formatu A4 (czcionka 14).

5.   Uczestnicy przesyłają maksymalnie po 2 swoje utwory (mogą być w obu kategoriach)  w 3 egzemplarzach w postaci maszynopisu lub wydruku komputerowego w formacie A4 opatrzone godłem. W zaklejonej kopercie, opatrzonej tym samym godłem, należy podać: imię i nazwisko Autora,  adres, nr telefonu i adres e-mailowy.  Prace należy przesłać na adres: Karkonoski Uniwersytet Trzeciego Wieku

          Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze

ul. Lwówecka 18

58 – 503 Jelenia Góra

Z dopiskiem:” Konkurs literacki”

         lub dostarczyć do sekretariatu.

6.   Termin nadsyłania utworów:  15.01.2018 r. (decyduje data stempla pocztowego).

7.   Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 15.02.2018r.

8.   Werdykt jury jest ostateczny.

9.   Dla laureatów przewidziano nagrody książkowe.

10. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji nadesłanych utworów w wydawnictwach KUTW.

11. Uczestnictwo jest jednoznaczne z przyjęciem warunków i regulaminu konkursu.

 

Ramowy program wycieczki w rejon Świętokrzyski – 24 – 26.04.2018r.

dzień pierwszy.wyjazd z Jeleniej Góry o godz. 5.00

1.    Jędrzejów - urocze miasteczko o bogatej historii, w którym zwiedzamy: najstarszy w Polsce klasztor cystersów z 1140 r. z relikwiami bł. Wincentego Kadłubka, biskupa krakowskiego i autora cenionej Kroniki polskiej, a także urzekające polichromie i barokowe organy w przyklasztornym kościele;

2.    Muzeum im. Przypkowskich, słynne z drugiego co do wielkości na świecie zbioru zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych, wraz z działem dawnej farmacji mieszczącym się w jednej z najstarszych polskich aptek z 1712 r.

3.      Tokarnia- wieś, w której zlokalizowany jest Park Etnograficzny Muzeum Wsi Kieleckiej, skansen zabytków budownictwa nie tylko wiejskiego, ale również małomiasteczkowego i dworskiego różnych podregionów Kielecczyzny.

4.      Chęciny: Zamek Królewski w Chęcinach - jeden z najchętniej odwiedzanych zabytków tego typu w Polscewzniesiony w końcu XIII w., który w czasach wojen z Krzyżakamipełnił rolę potężnej twierdzy nigdy nie zdobytej siłą oraz był też rezydencją rodzin królewskich (mieszkała w nim między innymi królowa Bona), a w jego wschodniej wieży mieści się punkt widokowy, skąd przy ładnej pogodzie dostrzec można wierzchołki Tatr.Podziemiaw kamienicy z 1570 r., Kaplica Św. Leonardaprzy klasztorze franciszkanów z 1368 r. Podzamcze Chęcińskie– dwór Starosty Chęcińskiego z łukiem triumfalnym Jana III Sobieskiego

 

Obiadokolacja ok. godz. 19.00, nocleg w pokojach 2-3 osobowe w hotelu Ameliówka***             k. Kielc z możliwością korzystania ze SPA – info na www.ameliowka.pl

drugi dzień: śniadanie, zwiedzanie:

Nowa Słupia- w pierwszych wiekach naszej ery silnie związana z hutnictwem żelaza, położona u stóp Łysej Góry wieś, w której znajduje się barokowy kościół św. Wawrzyńca z XVII w., a na jej skraju, nieopodal głównego wejścia do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, stoi opisywana w wielu legendach wykuta z kwarcowego kamienia figura klęczącego człowieka zwana „Pielgrzymem”, Święty Krzyż- najstarsze polskie sanktuarium usytuowane na Łysej Górze (594 m n.p.m.) sławne z relikwii drzewa Krzyża Świętego i ufundowanego przez Bolesława Krzywoustego zespołu klasztornego Benedyktynów (obecnie Oblatów), do którego dojedziemy kolejką zHuty Szklanej, Bodzentyn - założone w 1355 r. miasteczko z bogatą historią i dwoma rynkami, w którym   godne podziwu są gotycka kolegiata z ołtarzem z XVI wieku przeniesionym z katedry na Wawelu i wspaniałym renesansowym tryptykiem, niezwykłe ruiny zamku biskupiego oraz zabytkowa drewniana Zagroda Czernikiewiczów z 1809 r., Święta Katarzyna – wieś, duże centrum turystyczne u podnóża Łysicy, największego szczytuGór Świętokrzyskich, Ciekoty– mieszkanie Stefana Żeromskiego, w którym spędził swoje dzieciństwo

Obiadokolacja, nocleg

dzień trzeci.:  śniadanie, zwiedzanie:

Jaskinia Raj - uznawana za najpiękniejszą w Polsce, w której na trasie turystycznej zwiedzamy bogatą wystawę archeologiczną oraz przechodzimy przez wyjątkowe komory i podziemne sale z licznymi obiektami przyrody nieożywionej, Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, dar społeczeństwa polskiego z okazji 25-lecia pracy literackiej Sienkiewicza - obecnie muzeum, w którym pieczołowicie odtworzono wygląd i wystrój pomieszczeń z czasów pobytu tam polskiego noblisty, jednego z najbardziej popularnych pisarzy przełomu XIX i XX w..

Kielce- stolica województwa świętokrzyskiego: dawny Pałac Biskupów Krakowskich wzniesiony w latach 1637-1641, który jest najlepiej zachowaną oryginalną wczesnobarokową rezydencją pałacową z XVII w. w Polsce; barokową katedrę, jeden z najcenniejszych zabytków zlokalizowany w samym centrum miasta na Wzgórzu Zamkowym; barokowe ogrody i główny deptak miasta

Obiad, powrót do Jeleniej Góry w godzinach wieczornych – ok. godz. 23.00

                                                      

Koszt wycieczki – 530 złotych + dodatkowo wstępy ok. 80 zł w/g stanu na 1 października 2018 r.

 

W cenie:autokar z dwoma kierowcami, opłaty parkingowe i drogowe, 2 noclegi w hotelu j.w., wyżywienie (2 śniadania,    2 obiadokolacje 1 obiad), pilot-przewodnik, miejscowi przewodnicy, utrzymanie kierowców i pilota, ubezpieczenie od NNW w kwocie 10 000 zł/osobę, prowizje i VAT.


Raty: 1 rata – 10.01.2018 – 200.00     2 rata – 14.02.2018 – 200,00    3 rata – 14.03.2018 – 210,00

 

 

 

WYCIECZKA NA PÓŁWYSEP GARGANO

14 – 25 czerwca 2018

1.      14.06.2017– Czwartek– Wyjazd z Jeleniej Góry ok. godz.17.00, przejazd nocny do Włoch.

2.      15.06.2017Piątek– Przyjazd do Rawenny w godzinach przedpołudniowych. Rawenna to kawałek Bizancjum w Europie, perła północnych Włoch, stolica ariańskich Ostrogotów, skarbnica sztuki wczesnochrześcijańskiej, dziedzictwo światowe zatwierdzone wpisem na listę UNESCO. Zwiedzanie : Bazylika Sant’ Apollinare Nuovo, Baptysterium Arian, Rynek, Grób Dantego, przejazd do hotelu w okolicach Rimini, zakwaterowanie, obiadokolacji, nocleg.

3.      16.06.2017– Sobota– Śniadanie, przejazd na Półwysep Gargano. Po drodze wizyta w Loreto, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej oraz Domek z Nazaretu. Odwiedzimy również cmentarz żołnierzy  polskich poległych w walkach o wyzwolenie Ankony. Przejazd do Rodi Garganico, zakwaterowanie w apartamentach położonych na terenie Zagare Recidence. To pięknie usytuowany ośrodek, wśród kilkuset drzew oliwnych, na terenie którego znajduje się basen z jacuzzi i w niedalekiej odległości od Morza Adriatyckiego. www.zagareresidence.it

4.      17 – 22.06.2017– Niedziela – Piątek  pobyt na terenie ośrodka i wycieczki

ØSan Giovanni Rotondo– zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio, nawiedzenie Bazyliki Ojca Pio, gdzie w kryształowej trumnie spoczywają doczesne szczątki Świętego Stygmatyka, przejazd na Monte San Angelo, gdzie znajduje się jedyny na świecie kościół nie konsekrowany ludzką ręką,Grota gdzie objawił się Michał Archanioł – możliwość zakupu regionalnych produktów.

ØRejs odkrytą łodzią wzdłuż wybrzeża Gargano, połączona z wizytą w kilku grotach, czas na plażowanie na jednej z pięknych plaż.

ØWycieczka do Bari– miasta związanego ze Św. Mikołajem i Królową Boną Sforzą. Przejazd do Arbelobello - małe miasteczko, a w nim prawie półtora tysiąca malutkich domków zbudowanych na planie koła i zwieńczonych stożkowymi dachami, których białe ściany przyozdobione są licznymi donicami kolorowych kwiatów, wpisane na listę UNESCO. Powrót.

5.      23.06.2017SobotaWykwaterowanie, przejazd w okolice Rimini, po drodze wizyta w Republice San Marino, degustacja produktów lokalnych – głównie likierów, spacer po pięknym średniowiecznym miasteczku  usytuowanym na wzgórzu Monte Titano, przejazd  w okolice Rimini, obiadokolacja, nocleg.

6.      24.06.2017Niedziela– Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Polski

7.      25.06.2017–  Poniedziałek– Przyjazd do Jeleniej Góry w godzinach nocnych ( lub porannych ).

Cena:  1570 zł

Cena w PLN nie zawiera opłat klimatycznych, turystycznych, wstępów do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, opłat na realizację wycieczek, na które należy przeznaczyć         60 euro płatne obligatoryjnie.

Świadczenia:transport autokarem, 2 noclegi w hotelu w okolicach Rimini, 2 śniadania, 2 obiadokolacje na noclegach tranzytowych, zakwaterowanie w Zagare Residence, apartamenty wyposażone w naczynia kuchenne, składają się z 2 pokoi – jeden pokój – łóżka oddzielne, drugi pokój  – łóżko małżeńskie, kuchni, łazienki, tarasu.           Na terenie ośrodka w Zagare Residence – Włochy wyżywienie we własnym zakresie.  Należy zabrać ze sobą pościel i ręczniki. W cenie znajduje się: ubezpieczenie NW i KL, opiekę pilota

Wpłaty ratalne:

 

1  rata– do 12.12.2017200.00; 2  rata–17.01.2018– 300,00;3  rata–21.02.2018300,00;

4 rata21.03.2018200,00; 5 rata18.04.2018300,00; 6 rata16.05.2018270,00 + 60,00 Euro